برگشت دوباره به درس و مدرسه...

امروز پنجشنبه است!! دومین  admission letter  از کالج Centennial College گرفتم! زنگ زدم به  counsellor  و بهم گفت فرمهایی  را که به تو دادم پر کن و بیار!!!  خلاصه بین ۳ تا رشته قرار شد که اینو بخونم  Office adminitration - medical

 

Police Foundation  ,   Practical Nursing  و office adminitration - Medical  البته چند تا رشته دیگه هم بود ولی سپتامبر شروع میشد و جاها پر شده بود!!  فکر نمی کنم که کالج خصوصی Everst  برم! اینجا البته منظورم تورنتو است تقریبا تمام کالجهاشون بخصوص چند تا از کالجهای معروفشون به دانشگاهها مرتبط هستند و میتونین اگر معدلتان (GPA) بالا بود کردیتون را به دانشگاه ترانسفر بکنید و در دانشگاه دنباله درستون را ادامه بدید.  مثلا:

Senca college = you can transer your credits to York university

Humber college and Centennial college  = you can transfer your credits to University of Toronto and Ryerson university  تقریبا میتونم بگم که دانشگاهها  partner  اصلی کالج ها هستند و بخصوص این کالج ها  diploma  و  certificate  شان مورد قبول همه کارفرماها هستند!

برای رشته هایی مثل پرستاری   پزشکی  مهندسی  باید high school diploma داشته باشید که اینجا برای بزرگسالان که شیمی فیزیک و یا ریاضی نخوندند کلاسهایی برپا میشود که وقتی که کردیتشون را گرفتند میتونند برای ثبت نام اقدام کنند!

اگر برای وام دانشجویی اقدام میکنید حتما حتما از  online application  استفاده کنید چون خیلی خیلی آسونه و اگر جایی را مثلا توی محاسبات اشتباه کردید به شما میگه ولی توی فرم پر کردن بهتون نمی گه و باعث دیر اقدام کردن برای وام دانشجویی میشه! کسانی هم که میخواهند وام دانشجویی بگیرند باید یکسال در کانادا باشند تا بهشون تمام وام دانشجویی تعلق بگیره! ولی اگر شش ماه هستند و تصمیم به درس خوندن دارند فقط حدود ۶۰ درصد (اگر فرق نکرده باشه) ار دولت کانادا میگیرند و دولت انتاریو  ۴۰ درصد را نمیدهد. به نظر من بهتر است که یکسال کامل در کانادا باشید تا بتونید ۱۰۰ درصد وام را بگیرید!

و اینو هم یادتون باشه که مثلا اگر برای سپتامبر اقدام میکنید باید از ۴ ماه قبل اقدام کنید وگرنه جا پر میشود! وام به شما دیرتر پرداخت میشود و باید از چیب خودتون بدید تا وام به حساب شما ریخته شود! (برای من این مسئله پیش اومد و از جیب خودم دادم تا اینکه وام به حسابم ریخته شد)

از من به شما نصیحت اگر اطلاعات صحیح خواستید خودتون برین دنبالش! چون اینجا هر کس چیزی میگه و به حرف کسی هم گوش ندهید! مشورت خوبه ولی در نهایت خودتون هستید که تصمیم میگیرید! وقتی که برای وام دانشجویی درخواست دادید باید حساب بانکی تان را خالی کنید و ۲۰۰۰ یا ۳۰۰۰ در نهایت بگذارید چون دولت به تمام حسابهای بانکی دسترسی داره! و اگر پول داشته باشید به مقدار زیاد مثلا ۷۰۰۰ به شما وام نمیدهد!!! و اگر هم بدهد بسیار کم!!!!

/ 1 نظر / 15 بازدید
کوچه ای بی انتها

راستش من هم هنوز نمیدونم رفتم مونترال[زبان] برم کالج دیپلوما بخونم یا برم دنبال علاقمندی اولم که MBA هستش كه اونهم نياز به GMAT داره. هنوز تصميم نگرفتم[نگران]