مالیات
ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱٩ بهمن ۱۳۸۸ 

این پست "مالیات" را اشتباهی پاک کردم و چون در Word داشتم مجبور شدم که کپی و پیست کنم ! در نتیجه تمام کامنت های خوبتون پاک شد !! دارم ازغصه میمیرم!!        راستی میخوام بدجنسی کنم هر موقع کامنتهای این پست به پنجاه تا رسید اونوقت یک پست جدید میگذارم چطوره‌؟؟؟؟ 


 امروز هوا از سیزده درجه به هفده درجه زیر صفر رسیده !!!  میخواستم از خونه بیرون نرم که برنامه ای پیش اومد و مجبور شدم!      Others smiley face

 هنوز سرما توی بدنمه ! با اینکه خونه ها گرمه ولی مثل اینکه این دفعه این سرما زده رو دست گرما  هر چی میپوشم که گرم نمیشم......

باز شب بیداری های من شروع شده  ناراحت  و شبها نمیتونم بخوابم و به نظرم باید برم دکتر!! و یا اینکه سرخودی قرص خواب آور بخورم بلکه بتونم بخوابم !!! دیگه چسبیدم برای پیدا کردن یک کار فول تایم !!! اگه پارت تایم پیدا کردم که بد نیست چون یک کار پارت تایم دارم در نیتجه با معادله فیثاغورث باران میشه : 

 کار پارت تایم + کارت پارت تایم = کار فول تایم   نیشخند و اینکه مالیات هم به نسبت کمتر کم میشه !!!! امسال که خدا اگه بخواد به من پولی داده میشه حالا باید منتظر  T4 ها باشم که معمولا در ماه فوریه سر و کله شون در صندوق پستی پیدا  میشه بعد هم باید بریم حسابدار تا اون معادله ها را انجام بده و بگه که چقدر امسال از دولت طلب دارم !!!  !! و یا اینکه خودمون از طریق  Ufile یا  Quicktaxکارمون را انجام بدیم و از این نظر هم حق الزحمه آقای حسابدار را هم نمیدیم!!! یکی از این دو نرم افزار را میتونین از فیوچرشاپ و یا خیلی جاهای دیگه مثل وال مارت بخرین و دانلود کنین و خودتون مالیاتتان را پر کنید! خوبیش اینه که اگر جایی اشتباه کردین به شما میگه ! و بعد بلافاصله میتونین به اداره مالیات  CRA بفرستین یا همان  Efile یا فایل االکترونیکی کنین!! میگم اگه امسال به من بالای ١٠٠٠ دلار دادند بهتون شیرینی میدم ... Trailershut.com

چند روزی داشتم وبگردی میکردم و دیدم خیلی ها مردد هستند که برای کانادا وکیل بگیرند یا نه !! بخدا شما بیش از وکیل میدانید ! فرم پر کردن که کاری نداره !!! اینجا وقتی که شما میخواهید پاسپورت ایرانی تان را تمدید تا تجدید کنید میرید به وبسایت سفارت ایران و تمام فرم ها را پرینت میگیرید و پر میکنید و برایشان میفرستید به همین راحتی .... حالا اینجا دلال هایی پیدا شدند که بیست یا سی دلار بیشتر میگیرند که فرم ها را پر کنند!! تمام این فرمها بسیار راحته و چرا آدم پول بی زبان را بده دست اینها !!! یادمه چند سال پیش من بایستی میرفتم سفارت ایران در اتاوا برای وکالت نامه ! برای وکالت نامه شما باید حضورا آنجا باشید خلاصه اسم منو صدا زدند و یکی از کنسول ها گفت تنها کسی که فرمها را پرینت گرفته و پر کرده این دخترخانم بوده است! و همچنین اضافه کرد ما برای راحتی خودتان فرم ها را در وبسایت قرار میدهیم که شما پرینت کنید و با خیال راحت پر کنید نه اینکه بدون هیچ فرمی بیاین سفارت و فرم را بگیرید و توی همین سفارت پر کنید و مطمئن باشید که اشتباه هم پر میکنید!!  خلاصه کلی از من تشکر کردند و من هم داشتم از خجالت میمردم !!!  

ولی برای تمدید یا تجدید پاسپورت تمام این ها از طریق پست انجام میشود که من هم تمدید کردم و هم تجدید!! البته پاسپورتهای ایران هم مثل کانادا پنج ساله شده و مال من قبل از این قانون بود ! حالا باید هر پنج سال پاسپورت را تجدید کرد مانند کانادا و تقریبا تمام کشورها ! و واقعا هم درسته ادم توی این ده سال خیلی فرق میکنه !!

امروز تولد مامان بود ! بهش زنگ زدم و کلی تبریک و تهنیت بخاطر این روز فرخنده گفتم! خونه شلوغ بود و گفت جوانان فامیل و دوست برایش جشن تولد گرفتند ! البته به نوعی سورپریزش کرده بودند !!  جوانان فامیل و دوستان عاشق مامانم هستند و همیشه چه با تلفن و چه با سر زدن جویای حالش میشوند !!

راستی این هم کیک تولد مامان ! آخه یکی برای دوستان وبلاگی دخترش سفارش داده بود تا اونها هم این تولد سهمی داشته باشند !!!!

 خوب دیگه ساعت چهار صبح است و باران میخواهد تازه فیلم ترسناک ببیند ! اسمش هم    Ghost Ship  است !!

خوب دیگه تا پست بعدی خدا نگهدار    smiley face


کلمات کلیدی:
 
 
 
 
كد تقويم