مکان های تفریحی
ساعت ٤:٥٥ ‎ب.ظ روز ٤ بهمن ۱۳۸۸ 

 سلام .... بعد از کمی وقفه دوباره برگشتم !!! هیچ اتفاق خوب یا بدی هم نیفتاده که برای شما دوستان عزیزم تعریف کنم !! ولی چون چند نفر از دوستان خوبم سوال کردند که مکان های تفریحی بخصوص برای بچه ها و خانواده ها smiley face   در تورنتو کجاست تصمیم گرفتم که بگم (میدونین که تورنتو خیلی بزرگه و اگه توی خود وبسایت تورنتو برین یک عالمه لینک در مورد جاذبه های توریستی را میتونین پیدا کنین) البته من که بچه ندارم ولی اینجا مکان های تفریحی برای بچه ها هم برای ما جالبه !! من به چند نمونه اشاره میکنم و روی اسامی که کلیک کنید میتونید وبسایت آنها را ببینید. لبخند

امیدوارم هر موقع که اومدین کانادا  به این جاها برین و حسابی هم بهتون خوش بگذره  که قطعا هم همینطور خواهد شد !!! یه دعایی هم برای بنده بخونین... نیشخند

خوب دیگه تا پست بعدی فعلا خداحافظ ... 

در ادامه مطلب لطفا ببینید...


باغ وحش تورنتو  که این باغ وحش یکی از قشنگترین باغ وحشهاست که معمولا همه از صبح به این باغ وحش میرند تا عصر ولی تازه باز هم وقت کم میارند که همه چی را ببینند!! پرندگان آفریقایی که در قفس بسیار بزرگ شیشه ای هستند ولی درجه دمای آنجا با هوای افریقاست.. و حتی گیاهان و درختانی که می بینید تمام عین گیاهان افریقایی است !! انواع مارها و یا تمساح های بزرگ که با درجه هوای آمازون است و گیاهان و رودهایی که برای تمساح ها ساخته اند!  

سافاری   که این باغ وحش که با ماشین میشه رفت و برای کسانی هم که ماشین ندارند میتونند از اتوبوس سافاری استفاده کنند ! وقتی که ماشین حرکت میکند باید شیشه تا بالا کشیده شود و قدم به قدم ماشین های امنیتی است که اگر شیشه ماشین پائین باشد تذکر دهند !! وقتی وارد قسمت شیرها میشوید انگار در آفریقا هستید شیرها را میبیند که روی صخره ها نشستند و دارند شما را نگاه میکنند ! ولی جالب ترین اینها میمون ها هستند که ماشین را که می بینند روی ماشین سوار میشوند ! و اینکه سرعت ماشین باید خیلی کم باشد چون حیوانها آزاد هستند و اگر اتفاقی برای آنها بیفتد جریمه خیلی سنگینی میدهید !!!! راستی نمایش آب بازی فیلها هم خیلی جالب است ..

یک نوع باغ وحش هم هست به نام    Reptilia که این باغ وحش مخصوص خزندگان است و بچه ها برای درس علومشون به اینجا میایند برای معلمین و بچه ها مجانی است ولی برای بقیه فکرکنم که ١۵ دلار باشد البته اگر معلم همراه ببره باز هم مجانی است . برای من که این طور بود !!! وقتی وارد میشوید تمام خزندگان و کروکودیل ها را در قفس های شیشیه ای بزرگ میبینید . زایشگاه هم دارند که بچه مارها تو هم وول میخورند و پر از بچه تمساح هست ! و بعد کسانی هستند که در مورد مار صحبت میکنند و به بچه ها اجازه میدهند که مار را لمس کنند تا ترسشون ریخته بشه !! یکی از چیزهای جالب اینجا غذا دادن به خرندگان است بخصوص مارها که معمولا روی درب ورودی ساعات غذای مار بوا ، پیتون و غیره را مینویسند که همان ساعت مردم بیان!!!

مارین لند   که نزدیکی های نیاگارا فالز هست که برای همه جالب است !! دلفین ها و نهنگ ها که دلفین ها نمایش میدهند یا اگر نزدیکشان بری میتونی بهشون غذا بدی البته نه هر چیزی را !!!! اگر مربی به تو بگوید

تمام باغ وحش ها تابلوهایی دارند که نوشته شده  به حیوانات غذا ندهید!! و حتما هم باید رعایت کرد ...

نیاگارا فالز که به نظر من خیلی دیدنی است و پر از چیزهای تماشایی است البته این را هم بگویم که طرف نیاگارای کانادا با امریکا زمین تا آسمان فرق دارد و مال قسمت کانادا خیلی قشنگتر است ! که میتونین سوار کشتی بشین و البته در قسمت کانادایی به ما یک پوشش نایلونی به رنگ آبی میدهند که می پوشیم تا خیس نشویم و عین آن را در قسمت آمریکا به رنگ زرد میدهند. پس ما آبی هستیم و قسمت آمریکایی ها زرد!! که مردم با هم قاطی نشوند و غیرقانونی واردکشورهمدیگه نشوند!  البته نیاگارافالز اینقدر جاهای دیدنی داره که حد نداره یکیش باغ پروانه هاست..

واندرلند که مثل شهر بازی خودمون میمونه ولی خوب زمین تا آسمان با هم فرق داره!!! و سه ماه تابستون حسابی شلوغه !!! شما یک ورودی میدهید و میتونید بازی ها را بروید !! کارت ماهانه برای بچه ها و بزرگسالان که تخفیف داره !!  و یک نوع بازیش که از شما امضا میگیرند که اگر اتفاقی برایتان افتاد مسئولش واندرلند نیست  و اون همونی که طناب دور کمرت می بندند و و از ارتفاغ خیلی بلند پرتت میکنند !!! من این کار را کردم ولی مرگ را جلوی چشمام دیدم....

تا چند وقت دیگه هم میخواهند بزرگترین آکواریوم را بسازند که میگویند بزرگتراز ونکوور است ! اینجا خوبیش اینه وقتی که چیزی قراره ساخته بشه خیلی سریع ساخته میشه !!

چاکی چیز  که این مخصوص تولد و پارتی برای بچه هاست که جای بسیار قشنگی است و همراه با ماشین های بازی و اینکه خیالتون راحته که خونه تون دیگه کثیف نمیشه !  نیشخند  معمولا پدر و مادرها برای بچه هاشون اینجا تولد میگیرند !!!

انتاریو ساینس سنتر  که بسیار خوبه و همینطور که از اسمش پیداست مرکز علوم است ! وقتی که به وبسایتش برید متوجه میشوید که چه روزهایی چه برنامه هایی داره !!! یک چیز خیلی جالب وارد بدن انسان میشوید و ماهیچه های انسان را می بینید !!! برای منی که دختر کنجکاوی هستم جالب بود !!!

سینمای  IMAX که قفط این سینما فیلم های سه بعدی نشان میدهد !!!! و پرده این سینما دور تا دور است و بسیار بزرگ ! کمی گرانتر از سینماهای دیگه است فکر کنم حدود پنج دلار بیشتر از جاهای دیگه باشد !!!

پارک های تورنتو که خیلی زیبا هستند و تمام طبیعی !! و بعضی از پارک ها میتوانید باربکیو هم راه بندازید...

مکان های تفریحی بیشتری هم است که میتونین توی وبسایت تورنتو برین و لینک ها را ببینید !!  ولی همین هم بهتر از هیچی است . مگه نه ؟؟؟؟


کلمات کلیدی:
 
 
 
 
كد تقويم