جریان Boxing Day من !!!!!
ساعت ۸:۳٠ ‎ق.ظ روز ۸ دی ۱۳۸۸ 

.... روز شنبه ٢۶ دسامبر روز  Boxing Day بود! در این روز قیمت ها حسابی میاد پائین یعنی یک چیزی بیش از ۵٠ درصد و یادمه پارسال این موقع ساعت ۴ صبح میرفتم سر کار تا کارهای بازگشایی فروشگاه را انحام بدم تا ۶ صبح که خیل عظیم مشتریان که از ساعت ١٢ یا ٢ صبح پشت در ایستاده بودند را به فروشگاه راه بدم!! البته خوشحالم که دیگه در Retail کار نمیکنم ! لبخند

خلاصه اون روز به اتفاق اقوام رفتیم مال گردی!!! سری به  The Bay (حراج های این فروشگاه همیشه حراج بوده و یکی از فروشگاه های مورد علاقه منه ) زدم و چندتا چیز برداشتم ولی وقتی که خواستم با کارت بانکی ام بدم فروشنده به من گفت متاسفم کنسل شده ! اول فکر کردم شاید پسورد را اشتباه وارد کردم و دوباره این کار را کردم ولی دوباره همان پیام اومد ! و محبور شدم که با کردیت کارت بدم! دخترخاله ام گفت نگران نباش چون این روز، روز شلوغی است و خیلی Transaction انجام میشه بعضی اوقات  Pinpad ها عمل نمیکنند!(ببخشید که بعضی لغات را به انگلیسی مینویسم ولی معادلش را به فارسی نمیدونم چیه ناراحت ) ولی من خیلی ترسیدم! چون چندجای دیگه هم رفتم و همین اتفاق افتاد!  تا اینکه به شماره پشت کارت زنگ زدم و گفتم که نمیتونم از کارتم استفاده کنم ! و خلاصه کارمند اونجا گفت که متاسفانه کسی خواسته از کارت شما برداشت کنه و ما کارت را مسدود کردیم ولی اگه الان پول احتیاج دارین برین طرف  ATM  و به این شماره زنگ بزنین و اون از شما سوالات امنیتی میپرسه و بعد پول میگیرین! روز سه شنبه (امروز) هم برین بانک و یک کارت بانکی جدید بگیرین!

خلاصه از روز شنبه تا سه شنبه یک میلیون بار مردم و زنده شدم ! کلافهچون هیچگونه عملیات بانکی هم نمیتونستم انجام بدم! من حدود ٨ سالی است که تمام کارهای بانکی ام را از طریق اینترنت انجام میدم.  و هیچگونه دسترسی به حساب بانکی ام نداشتم که آیا ازش پول برداشت شده یا نه؟؟ البته اینجا اگه از حسابتون پول برداشت بشه و خودتون هم این کار نکردین بعد از ١ تا ٣ هفته  investigation پول از دست رفته را بانک به حسابتون میریزه! البته اینو بدونین که بیشتر کلاهبرداری را هم طریق پمپ بنزین ها انجام میشه و یک بار پلیس به من گفت تا حدالامکان از کارت بانکی تون در پمپ بنرین استفاده نکنین !(درسته که من ماشین ندارم ولی چون اینها ٢۴ ساعته باز هستند و مثل بقالی خودمون هستند گاهی میریم نوشابه یا چیزهای دیگه میگیریم) و حتی المقدور پول نقد بدین! این بلا سر صمیمی ترین دوستم اومد که ١۵٠٠ دلار از حسابش برداشته بودند (او هم از این به بعد که میره بنزین بزنه فقط و فقط پول نقد میده) که بعد از سه هفته بانک به حسابش ریخت! درسته که بانک به حساب میریزه ولی میدونین که چه اعصابی از آدم خرد میشه تا پول به حساب ریخته بشه! من اینو میگم برای مهاجرانی که تازه به کانادا اومدند یا خواهند آمد.

plan که من از بانک دارم اینه که در روز فقط ١٠٠ دلار میتونم از ماشین های ATMبرداشت کنم ! و ١٠٠٠ دلار هم در هفته از طریق فروشگاه ها!! اینقدر  plan گوناگون هست که حد نداره!!

اینو هم بگم ازهر transaction  که شما  با کارت بانکی انجام میدین (صدور چک، پرداختن صورتحساب ها)  0.75  شارز میشین! (الان نمیدونم که هنوز همین قیمته یا بالاتر رفته) (البته برای بچه ها مجانی است) ولی اگر  plan داشته باشین که وقتی خواستین حساب باز کنین حتما در این مورد  هم سوال کنین که مثلا من چقدر میتونم در ماه  transaction  داشته باشم که chargeنشم!!  مثلا من در ماه 25 تا  مجانی دارم که منو charge نمیکنند! و بیشتر از  25 تا charge میشم!

من یادمه یکی از دوستان که از هند به کانادا مهاجرت کرده بود و تمام مدت از کارت بانکی اش استفاده میکرد نزدیک به ٢۵ دلار چارج شد و اصلا روحش خبر نداشت که با هر استفاده از کارت بانکی چارج میشه!

خلاصه که امروز بلند شدم و رفتم بانک و جریان را بهشون گفتم ! و خلاصه یک کارت جدید برایم صادر کردند ! البته کارت بانکی من قدیمی بود ولی حالا این کار جدید chip دار هست و اسم روی کارت بانکی نیست که خوبه! الان هم از طریق اینترنت به حساب بانکی سر زدم و دیدم یک برداشت صد دلاری شده و خلاصه اونو پرینت گرفتم و رفتم بانک و گفتم که من یادم نمیاد که من صد دلار از ماشین گرفتم و فکر کنم که  fraudباشه! و درست بعد از اون روز کارت بانکی من کنسل شده بود و خلاصه کارمند بانک به من گفت ما ده روز investigate میکنیم و وقتی که ثابت شد صد دلار به حسابتون ریخته میشه!!! خدا کنه که  approve بشه!!!     Others smiley face

این هم از آخرین روزهای 2009 که هنوز دست از سرم برنداشته و امیدوارم هر چه زودتر بره و جاشو به  2010 بده!

٣١ دسامبر تقریبا همه جا تعطیله و بعد هم آغاز سال  2010 میلادی!

دوستان گل سال جدید میلادی 2010 را به همه شما تبریک میگم و آرزوی بهترین ها را دارم! من که میخوام امسال یک باران تازه بشم! حالا ببینم که چقدر موفق میشم! میخوام که با حساسیت بیش از حدم بجنگم و کمتر حساس باشم!

                               smiley face          smiley face

 

دوستتان دارم! به امید دیدار تمام دوستان مجازی خوب در کانادا  

                                                 Love smiley face


کلمات کلیدی:
 
 
 
 
كد تقويم