شب یلدا
ساعت ۱:٥٢ ‎ب.ظ روز ۳٠ آذر ۱۳۸۸ 

... از جمعه و شنبه ای که گذشت تمام کلاب های ایرانی تبلیغ شب یلدا را کرده بودند! حالا چه توی فیس بوک و چه در برنامه های ایرانی! خلاصه من و چندین نفر از دوستانم که زیاد از جاهای خیلی شلوغ مثل کلاب خوشمون نمیاد (مثل اینکه گرد پیری داره یواش یواش سراغ من و دوستانمون میاد نیشخند) تصمیم گرفتیم که بریم خونه یکی از دوستان و اونجا شب یلدا را بجا بیاوریم!

شام فقط آش رشته (جای همگی دوستان خالی) و نون بربری و پنیر اعلای لیقوان و بلغار با ریحون بود! و دیگه انار دون شده و آجیل، شیرینی گردویی و نارگیلی و همینطور هندوانه و زغال اخته بود که روی میز بود و به همه ما چشمک میزد! چشمک

شب بعد از شام  تصمیم گرفتم که فال حافظ بگیریم ! برای همین یک کاسه پر از آب برداشتیم و هر کس یک چیزی کوچیکی را توی آب میانداخت! مثل انگشتر، پنی و یا حتی یک دکمه کوچیک! و خلاصه هیچکس هم حق نداشت درون آب را ببیند! من مسئول شی ها از آب بودم ولی هیچکس حتی خودم هم نمیتونستم آن را ببینم که مثلا این انگشتر مال کیست! خلاصه اول یکی کارتی که روش شعر حافظ نوشته بود را برمیداشت من هم بلافاصله یک چیزی از توی همون کاسه برمیداشتم و توی دستام قایم میکردم! بعد از اینکه شعر حافظ خوانده و تفسیر میشد اونوقت من اون شی را نشون میدادم و مال هر کسی که بود فال حافظ با تفسیر مربوط به آن شخص بود! البته دو تا خارجی هم در میان ما بودند که مجبور میشدیم برایشان ترجمه کنیم! ایتالیایی و کانادایی!

خلاصه شب خیلی خوبی بود ! و خوشحال بودیم که کلاب و اینجور جاها برای شب یلدا نرفتیم!! و شب یلدای ما اینطوری بسر آمد...

اینم فال حافظ شب یلدای من با تعبیرش! لبخند

کنون که می‌دمد از بوستان نسیم بهشت     من و شراب فرح بخش و یار حورسرشت
گدا چرا نزند لاف سلطنت امروز       که خیمه سایه ابر است و بزمگه لب کشت
چمن حکایت اردیبهشت می‌گوید   نه عاقل است که نسیه خرید و نقد بهشت
به می عمارت دل کن که این جهان خراب   بر آن سر است که از خاک ما بسازد خشت
وفا مجوی ز دشمن که پرتوی ندهد   چو شمع صومعه افروزی از چراغ کنشت
مکن به نامه سیاهی ملامت من مست   که آگه است که تقدیر بر سرش چه نوشت
قدم دریغ مدار از جنازه حافظ   که گر چه غرق گناه است می‌رود به بهشت


تعبیر: روزگار روی خوش به تو نشان خواهد داد. زندگی را سخت نگیر و ناامید نباش. عاقبت هر خزان بهار است و سرسبزی و طراوت زندگی تو را سرشار از خوشی و سرور می کند.

شب یلدای همه تون مبارک ...


کلمات کلیدی:
 
 
 
 
كد تقويم