اجاره خونه در تورنتو
ساعت ٧:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱٤ آذر ۱۳۸۸ 

برای حمید م ، دوست مجازی بسیار عزیز...

میخوام این پست را فقط به اجاره خونه در تورنتو و اینکه در چه محله ای باشه اختصاص دهم. و اینکه اطلاعات من در مورد Residential Building هاست و تا به حال هم   Basement (زیرزمین) زندگی نکردم!  و  Basement در اینجا دو نوع است که یکیش که میدونین پله میخوره و میره پائین و یکی که بهش میگن Walk out (این نوع زیرزمین ها تقریبا هم سطح زمین ساخته شده اند و آفتابگیر هم هستند) که به مراتب بهتره! بخاطر هوای سردی که تورنتو داره اصلا  Basement پیشنهاد نمیشود چون نم دارد و برای سلامتی اصلا خوب نیست و در درازمدت استخوان درد خواهید گرفت...  (خدا نکنه)! اینجا بیشتر خونه ها زیرزمین هایشان را اجاره میدهند و یادتان باشه که اگر صاحبخونه به شما گفت که اجاره را نقد بدهید قبول نکنید(ببخشید که این حرف را میزنم ولی بیشتر ایرانی ها که میخواهند زیرزمینشان را اجاره بدهند طلب وجه نقد میکنند چون میخواهند از زیر مالیات دربروند.. ببخیشین! ما هم ایرانی هستیم ولی چه کنیم که بعضی از هموطنان عزیز هنوز کارهایی را که در ایران میکردند را میخواهند اینجا هم بکنند! ناراحت). فقط باید چک بدهید. قیمت های زیرزمین هم از ۴٠٠ دلار شروع میشه تا ٨٠٠ دلار که بستگی به محله و انصاف صاحبخونه داره!!!!نیشخند

اجاره خونه ها با هم فرق میکنه و معمولا اگر در یک قدمی ساب وی و خیابان یانگ باشه خوب به مراتب گرونتره!  محله به محله هم فرق میکنه! مثلا مبدا شرق و غرب را از خیابان یانگ پیدا میکنند و قسمت شرق به مراتب بهتر و امن تر از قسمت غرب است. مثلا جاهایی مثل فینچ / کیل  و فینچ / جین جاهای امنی نیستند چون پر از سیاهپوسته و در نتیجه اینجور جاها برای اینکه ساختمانهای اجاری مستاجر جذب میکنند میگن دو ماه اجاره ندین و از ماه سوم شروع کنین. ولی ساختمان های بسیار تمیزی هم نیستند. اجاره خونه ها معمولا برق و آب با اجاره خونه است ولی جاهایی هم هستند که فقط و فقط آب با اجاره خونه است. مثلا جایی که من زندگی میکنم   Cable روی اجاره خونه است  (   cable اینجا برای تلویزیون باید پول دهید یعنی ٧ یا ٨ کانال داره اگر اشتباه نکرده باشم که دولتی است که پول نمیدهید ولی اگر بخواهید که کانال های بیشتری داشته باشید که خوب باید پول بدهید ! حتی فیلم های درخواستی تان را هم میتونید به تلویزیون سفارش دهید که برایتان پخش کند ! مثلا من تقریبا هزار کانال را میگیره ولی من بیشتر فقط  Scream Channel را نگاه میکنم که همش فیلمهای ترسناک نشون میده!  ببینین که چقدر من شجاعم !! )چشمک

 این وبسایتی که را که به شما  میدم به شما میگه مثلا اجاره این آپارتمان با برق است و یا برق جداگانه حساب میشود!  ولی آب روی اجاره خونه است.  ولی خواهشا مصرف کنید ولی اسراف نکنید....نیشخند اینجا صورتحساب برق که بهش میگن Hydro دو ماه یک بار میاید.

جاهایی هم هستند که در داون تاون تورنتو قرار دارند و خیلی امن نیستد مثل کوئین / جارویز..  در مورد اسامی وقتی که خودتون اومدید متوجه میشید.  من بهتون یک وبسایت میدم که برین ببینین. این وبسایت در مورد اجاره کردن آپارتمان است. به نظر من جالب است ! و تقریبا بیشتر جاهایی که خالی است و دنبال مستاجر میگردند توی این وبسایت هم میگذارند. شما تنها کافی است که منظقه ، چند خوابه، و یا اینکه مبله باشه یا بی مبله انتخاب کنید و این وبسایت به شما کلی Option میدهد. من تمام جاهایی را که پیدا کردم از طریق این وبسایت بوده است.

 www.viewit.ca

مناطق  North York و East York  خوب هستند  Scarborough بد نیست ولی قسمت غرب زیاد جالب نیست ( البته این نظر شخصی منه) روی اونها کلیک کنید و بعد چیزهایی را که از شما خواسته و شما بر حسب علاقه تان کلیک کنید به شما عکس ساختمان و حتی توی ساختمان را به شما نشان میدهد . 

در مورد اجاره خونه ها برای یک آپارتمان دو اتاق خوابه که گفتم محله به محله فرق میکنه از ١١٠٠ دلار شروع میشه تا ١٣٠٠ دلار ! اگه کاندومینیوم باشه بخاطر امکاناتی که داره طبیعتا گرونه چون تمام کلوب ورزشی یا   Gym و یا سکیوریتی ٢۴ ساعته و  ...  مثلا اگر دو خوابه در خیابان یانگ ببینید تا سقف  ١۵٠٠ دلار یا ختی هم بیشتر  ولی در جای دیگه همان را با صد دلار یا حتی دویست دلار یا بیشتر میتونید ارزان ترپیدا کنید!

در ساختمان های استیجاری که میگن Residential Building که شما با صاحبخونه کاری ندارید یعنی تا هر زمانی که بخواهید اونجا هستید ! من کسانی را میشناسم که بیش از بیست سال است که در ساختمان های اجاری زندگی میکنند و اصلا تصمیم خونه خریدن هم ندارند!!

بیشتر ایرانی ها در مناطق ریچموندهیل، تورن هیل، یانگ و فینچ (که علاوه بر زندگی معازه های ایرانی اونجا قرار دارند) و شپرد و دان میلز که مال Fairvew در انجا واقع است و احساس میکنید که در ایران هستید چون اکثریت ایرانی هستند.  در تورنتو هر کشوری یک محله کوچک ساخته است. مثلا خیابان دنفورد Danforth  که یکی از زنده ترین خیابوناست که وقتی میری ساعت ٢ صبح همه مشغول رقصیدن و حرف زدن و انگار نه انگار که ساعت ٢ صبح است ، پر از یونانی است و یونانی ها به سرزنده داری خیلی معروقند .  مثلا در خیابان دانداس که به  China town معروف است و وقتی وارد میشوید همه جا به زبان مندرین   Mandarin  و یا چینی نوشته شده و اکثریت نمیتونند که انگلیسی صحبت کنند !!! در خیابان Bathurst هم که تا دلتان بخواهد روس می بینید!!

البته وقتی که میایید چون در وهله اول ماشین ندارید بهتره که نزدیک ساب وی باشید و محل خرید.. چون درسته که در ایران زمستان داریم ولی اینجا زمستانش خیلی فرق میکند! و بعضی اوقات تا ٣٠ درجه زیر صفر میرود.

حمید م عزیز چیزی در مورد اجاره خونه ها دستگیرتان شد یا نه؟؟؟ سوالی داشتین من در خدمت هستم.

 


کلمات کلیدی:
 
 
 
 
كد تقويم