آدما...
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ روز ٢٩ اردیبهشت ۱۳۸۸ 

دلم میخواد از آدمای اینجا بنویسم! البته نظراتم کاملا شخصیه و نمیخوام که توی دل کسانی که پا به اینجا میگذارند را خالی کنم!!!  (بیشتر مقصودم به کسانی است که به کانادا تازه مهاجرت کردند و درصدد دوست پیدا کردن هستند و میخواهند که تنها نباشند! (تمام نظرات شخصیه و حالا چه موافق باشید و چه نباشید. ولی خودم شخصا تجربه کردم). یک دوست میتونه باعث متلاشی شدن خانواده ها بشه و یا حتی با راهنمایی های موثرش میتونه باعث تداوم زندگی ها بشه ( البته این قسمت را من تجربه نکردم چون هنوز وارد زندگی مشترک نشدم ولی در اطزافم بسیاری را دیدم ! )

 

دوست پیدا کردن اینجا خیلی راحته میتونه توی کلاب باشه محل کار مغازه های ایرانی  مهمانی ها و خیلی جاهای دیگر! من خودم شخصا معتقدم که دوست باید هم موقع شادی و هم موقع ناراحتی در کنارت باشه بیشتر کسانی که اینجا هستند فقط در زمان شادی کنارت میمونند و همچین که گرفتاری پیش آمد هزاران دلیل میاورند و ترا تنها میگذارند!

هیچوقت درد و دل برای کسی نکنید مگر اینکه دوستی اش برای شما اثبات شده باشه!  به یک دوست یا دو بسنده کنید!  اون اوایل که من اومده بودم دوست داشتم که توی کامیونیتی ایرانی ها باشم و بیشتر از شش ماه نکشید که امدم بیرون! یعنی به قول معروف عطایش را به لقایش بخشیدم! آخه ایرانی های عزیز ما عاشق شایعه پراکنی نسبت به یکدیگر هستند!! 

نمیدونم تا حالا براتون پیش آمده که بریم سوپر ایرونی و آدما از فرق سر تا نوک پاتون به شما نگاه کنند؟؟؟؟ بیشتر نگاهشون از روی حسادته ! و بعضی ها هم برای خرید دو قرص نان لباس شب و تمام جواهراتی که در این سال ها جمع کرده اند را به خودشون آویزون میکنند و میایند که بقول فرنگی ها   show off کنند!!!!!!!!! بعضی اوقات فکر میکنم که چرا ما ایرانی ها متحد نیستیم و هوای همدیگر را نداریم (منطورم به ایرانی های مقیم کانادا و آمریکاست) اینجا هر کامیونیتی که بری اینقدر با هم متحد هستند که حد نداره! چینی ها , ایتالیایی ها ,  فرانسوی ها , یا حتی یونانی ها ) 

 بیایید با هم مهربان تر باشیم.

بیایید چشم و هم چشمی ها را کنار بگذاریم.

بیایید مثل یک دوست واقعی همیشه در کنار هم باشیم و در حل مشکلات همدیگر را یاری دهیم.

بیایید در این کشور غربت که همه ما به نوعی خانواده مهربانمان را ترک گفتیم دست به دست هم بدهیم و همدیگر را داشته باشیم و در خوشی و ناخوشی شریک هم.

و....

بیایید یک ایران کوچولو  با مهر و صفا برای کانادا بسازیم. 


کلمات کلیدی:
 
 
 
 
كد تقويم