قابل توجه یکی از خوانندگان وبلاگ (علی)
ساعت ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱٩ اسفند ۱۳۸٧ 

1- وامی که دولت بهت میده شامل شهریه و کتاب و خرج ایاب و ذهاب میشه!! ولی زندگی کاملا دانشجویی خواهد بود !
2- بعد از فارغ التحصیل شدن از طرف وام دهنده (دولت) برای شما نامه فرستاده میشود که مثلا شما باید هر ماه این مقدار بدهید

ولی اگر نتوانید میتوانید درخواست interest relief بدهید یعنی اینکه من کار پیدا نکردم و میخواهم تمدید بشه! که شش ماه آن را تمدید میکنند ولی اینو بهت بگم یک عالمه مدرک میخواهند یا اینکه اگر پارت تایم کار کنی فیش حقوقی را میخواهند!!  ولی گاهی اوقات تا یکسال هم تمدید میشه ولی بهره روش میاد!!! وقتی که interest relief  از جانب اونا تایید شد تا شش ماه راحت هستید که پول بهشون نمیدید!! بعدش بطور اتوماتیک از حسابتون برداشت میشه! مثلا به من گفتند که 155.50 باید هر ماه بدهید که من یکvoid cheque فرستادم و متذکر شدم به جای این مبلغ 160 دلار کم کنید!!  قعلا 7000 دلار ذیگه باقی ست!!
3- من بعد از یکسال تونستم که کردیت کارت بگیرم ! معمولا درکالجها از طرف بانک ها میان برای صدور کردیت کارت !! بیشتر دانشجویان  approve میشن و limit معمولا 500 تا 750 دلاره!!! سعی کن باهاش خوب کار کنی و به موقع صورتحساباتو بدی که بد کردیت نشی اگر متوجه شدند که تو خوش حساب هستی اعتبار ترا میبرند بالا و از 500 دلار میکنند 15000 دلار یا بالاتر از اون!!
 4- بله کالج خوابگاه دانشجویی هم داره
5- معمولا برای هر کورسی 400 تا 600 دلار باید بدی که بستگی به رشته داره و برای رشته هایی مثل پزشکی یا دندانپزشکی گرونتره!
6- وقتی که مدارکت به تایید وزارت امور خارچه در ایران رسید باید با همون مدارکت به کانادا بیایی و تایید کنی که محل این اداره در  مرکر تورنتو است!
فکر میکنم تا حدودی با این اطلاعات چیزهایی دستگیرت شده باشه!!!
فعلا خداحافظ تا بعد...            
 

کلمات کلیدی:
 
 
 
 
كد تقويم