دنباله ی کالج ..
ساعت ۱۱:۳٧ ‎ب.ظ روز ۳٠ اسفند ۱۳۸٧ 

..... راستی حتما یادتون باشه که حداقل ۲ ماه جلوتر برای وام یا یعبارتی OSAP اقدام کنید!! ولی اگر دیر اقدام کردید (مثل من) نگران نباشید پول شهریه را خودتون بدهید و بعد دولت به حسابتان پول را میریرد! راستی OSAP یعنی ONTARIO STUDENT ASSISTANCE PROGRAM !   بهترین راه اقدام کردن OSAP از طریق کامپیوتر میباشد و نه از طریق فرم! از طریق کامپیوتر  اگر یک سوال را جا بیندازید کامپیوتر به شما میگوید که مثلا این سوال را جا انداختید یا جواب این سوال غلط است و نمیتوانید دکمه submit را بزنید! ولی اگر از طریق فرم اقدام میکنید باید زیر و بر فرم را بنویسید و خیلی خیلی مشکله ! با کامپیوتر زمان خیلی خیلی کمتری میبره ولی با فرم یک ساعت شیرین مشغول میشید!

 

مواظب باشید که دروغ نگید چون با دولت کانادا سر و کار پیدا میکنید و حسابی بد کردیت میشی!!  

توی کالج خیلی به شما کمک میکنند  بهترینش اینه که زبان شما خیلی خیلی قوی میشه!! کاملا زندگی دانشجویی خواهید داشت !! من برای کورس دو ساله ای که گرفتم دولت به ۲۰۰۰۰ دلار داد که از این ۲۰۰۰۰ دلار (سالی ۱۰۰۰۰ دلار) البته مقدار وام بستگی به شرایط شخص و کورسی که میگیره داره! مسلما برای کسی که single mother (کسی که شوهر نداره یا جدا شده و یا بیوه است و بچه داره ) دولت وام بیشتری را میده که خرج بچه اعم از مهد کودک-غذا و غیره در بیاد!!

داشتم میگفتم که دولت با این وامی که داد ۷۵۰۰ دلار برای millennium bursary بود که کمک بلاعوض دولت بود و نیازی نیست که این پول را به دولت برگردونید!!  یادتون باشه یکی از سوال هایی که باید جواب بدهید همینه که ایا میخواهید برای millennium bursary درخواست بدهید! حتما جوابتون مثبت باشه چون شانس و اقبال شاید به شما تعلق گرفت!! ۷۵۰ دلار به گرانت تعقل گرفت و ۴۰۰ دلار هم از طریق کالج!  در حقیقت من حدود ۱۲۰۰۰ دلار از دولت گرفتم و حالا هم هر ماه از حسابم ۱۶۰ دلار کسر میشه!!!

در اخر بهتون میگم که اگر کردیت کارت ندارین اصلا مشکلی نیست چون از تمام بانک ها وارد کالج میشن و اینو بدونین که در اینجا وقتی که برای کردیت کارت درخواست میدهید اگر تایید نشدید باید شش ماه صبر کنید ولی تا زمانی که دانشجوی فول تایم هستید هر روز میتونین برای کردیت کارت درخواست بدهید!!! این یکی از مزایای دانشجو بودن در کاناداست ! من اولین بار از طریق کالح و از طریق CIBC کردیت کارت را گرفتم!!

یک چیری دیگه از کمپانی های مختلف (البته توی برد کالج مینویسند) وارد کالج میشوند و فقط معمولا یک روز  هستند (حدود ۵۰ یا حتی بشتر )رزومه های شما را  میگیرند و بررسی میکنند و اگر واجد شرایط بودید شما را استخدام میکنند! این تمام تجربیات من از centennial college بود!!

بهترین دورانم در کانادا موقعی بود که من دانشجو بودم!! شما را نمیدونم!!!  من دوباره تصمیم دارم درس بخونم !!   شما چطور؟؟؟


کلمات کلیدی:
 
 
 
 
كد تقويم