برگشت باران به تورنتوی پرهیاهو
ساعت ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ روز ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٠ 

        

سلام دوستان گلم ! خوبین ؟؟ تعطیلات منم تموم شد و بقول فرنگی ها  Back to reality !!!!  کاش تازه تعطیلاتم شروع شده بود !!!!  چشمک از شوخی گذشته دلم هم برای تورنتو تنگ شده بود ! دلم برای اتاق کوچولوم       ، گیاه های سبزم      و کامپیوترم    حسابی تنگ شده بود !! امسال کالیفرنیا هواش سرد و بیشتر اوقات باد میومد و همه ژاکتی همراشون داشتند !

خلاصه ی کوتاهی از سفرم میگم وگرنه خیلی طولانی میشه ! 

پروازم به کالیفرنیا حدود ٧ شب بود و از کاستوم امریکا که گذشتم و خواستم به Gate وارد بشم یک افیسر آمریکایی از من سوال عجیبی کرد !!! به من گفت : هنرپیشه هستی ؟؟ من اولش متوجه نشدم و گفتم ببخشید؟ گفت هنرپیشه هستی ؟؟ گفتم ای کاش بودم که با هواپیمای اختصاصی به کالیفرنیا میرفتم !!!! خنده جفتمون خندیدیم ولی هنوز موندم روی چه حسابی گفت که من هنرپیشه هستم !!!!

وقتی به فرودگاه لس آنجلس  LAX  رسیدم رفتم قسمت چمدان ها ! منم از بس که خوش شانس همیشه آخر از همه چمدونم نمایان میشه !!! نیشخند خلاصه همچنان منتظر چمدان بودم که احساس کردم پشتم یک نفر بدجوری نفس میکشه !! و همش هم منتظر خاله ام بودم که بیاد جلوم ! خلاصه تا اومدم به یارو بگم که   watch out your distance    دیدم از پشت منو بغل کرد     قربونش برم پسرخاله مهربانم بود که امده بود دنبالم و بهم گفت من حدود ١۵ دقیقه است که پشتت ایستاده ام ولی تو اصلا توجه نکردی !!  تعجب

خلاصه با پسرخاله ام اومدیم خونه و مامان و خاله هم بودند و تا دیروقت بیدار بودیم !

٢ می ٢٠١١

به طرف Monterey و   Carmel-by-the-sea  راه افتادیم ! پیشنهاد میکنم که حتما حتما اینجا را برین ! جون میده برای متاهلین جوون که ماه عسلشون را برن اونجا زبان و عاشقا هم همینطور قلب... عکس هم گذاشتم که در ادامه مطلب می بینین ! یعنی از هتلی که وسط جنگل بود !

٣ تا ٧ می  - سانفرانسیسکو

نزدیکی های عصر خونه دایی رسیدیم و شامی خوردیم و من و دخترخاله ام رفتیم بیرون برای پیاده روی ! تا یادم نرفته دایی ام من و دخترخاله ام را سورپرایز کرده بود و بلیط یک باله به نام  The little mermaid اثر هانس کریستیان آندرس را گرفته بود ! من به عمرم باله نرفته بودم ولی چقدر زیبا بود !!! تمام گفته هاشون و احساستشون را با دست و پا نشان میدادند! سه ساعتی طول کشید !

٨ تا ١٠ می _ برگشت به لوس آنجلس

چند روزی لوس آنجلس بودم و با دوستان دخترخاله و پسرخاله به اینور و اونور میرفتیم ! و به شهر کوچولوی   Solvang   هم رفتیم ! در این شهر دانمارکی ها زندگی میکنند و تمام شهر مثل دانمارکه حتی آسیاب بادی هم داره ! یعنی حتی بافت ساختمانی شون ! وقتی وارد رستوران میشین با لباس سنتی دانمارک از شما  پذیرایی میکنن و شیرینی های دانمارکی
هم که معروفه !!! خلاصه که وارد دانمارک کوچولو در قلب امریکا میشین !! Solvang هم از شهرهایی است که من هیچوقت ازش سیر نمیشم !

١١تا ١۴ می  :  ایرواین Irvine- سن دیه گو  و لاگونا بیچ

با قطار خودم به ایرواین Irvine رفتم ! چقدر من سفر با قطار
را دوست دارم ! از لوس آنجلس تا ایرواین ٢٠ دلار شد ولی اگه میخواستم برم سن دیه گو باید با تکس و همه چی نزدیک ٣۴ دلار میدادم!  و دوست بسیار صمیمی من که از دبیرستان دوستیم اومد جلوم!! رفتیم دو تا چای دبش سفارش دادیم ! و بعد از دیدن مامانش که حسابی سورپرایز شده بود تصمیم گرفتیم بریم خرید مواذ غذایی !  راستی تا حالا شده که نخواهین با کسی روبرو بشین ولی یکهو جلوی شما سبز بشه !! متاسفانه برام اتفاق افتاد !!!  ناراحت در ایرواین یک سوپر مارکت بسیار بزرگ ایرانی است که خیلی باحاله ! با دوستم رفتیم که کمی خرید کنیم و یک دفعه یکی از دوستامو که البته هم اتاقی من در تورنتو بود یکهو جلوم ظاهر شد..  تعجب به من گفت  وای خدای من !!! تو کالیفرنیا هستی یا من تورنتو !! گفتم به نظرم هر دو کالیفرنیا هستیم نیشخند !!!!     !!! راستش من هر دفعه که میام اینقدر فک و فامیل و دوست آشنا دارم که به هیچکس نمیرسم ! ولی ظاهرا از دستم دلخور شده بود که چرا بهش زنگ  نزدم و برم پهلوش !!!! راستش من باعث ازدواجشون شدم و به قولی Matchmaker بودم براشون ! شوهرش دوست برادرم بود! خلاصه خریدمون که تمام شد به طرف شهر بسیارزیبای سن دیه گو راه افتادیم و بعد از شام یک فیلم هم دیدم و خوابم برد.

خلاصه صبح روز جمعه به سوی هتلی که رزرو کرده بودند راه افتادیم ! یک هتل درجه یک به نام  surf and sand در  Laguna Beach اجاره کرده بود ! یعنی بهشت بود !! هر چقدر بگم کم گفتم !! اینم وبسایتش برین ببینین که چه بهشتی بوده اینجا !  نیشخند

١۴ تا ١٧ می : لوس آنجلس و لاس وگاس

دوباره با قطار برگشتم لس آنجلس و فرداش دو روزی با مامان اینا رفتیم لاس وگاس ! آدم هر چقدر که لاس وگاس
بره بازم از رفتنش سیر نمیشه !!! من عاشق بازی با   Jackpot         هستم !!!نیشخند , و سری هم به یکی از دوستامون در   Malibu  زدیم !   جایی هست که اکثر هنرپیشه ها یا خونه دارند و فردای روزی هم که قرار بود پرواز کنم به تورنتو ، به مالیبو   رفتم !  مالیبو جایی است که بیشتر هنرپیشه ها برای تعطیلات به  Cottage   خودشان میروند !   و روز سه شنبه ساعت ٧ صبح به طرف  LAX   یا همان فرودگاه لس آنجلس را راه افتادیم !  ساعت ۶ به تورنتو رسیدم و کارهای گمرکی هم ساعت ۶:٣٠ تموم شد ! و دوست بسیار عزیزم امده بود دنبالم و رفتیم کمی خرید کردیم و منو رسوند خونه و رفت ! و من برگشتم به خونه کوچولوم که حسابی دلم براش تنگ شده بود ! 

راستی مامانم هم پس فردا میره ایران !! الان امریکاست و از امریکا برمیگرده !!! حداقل روزی ١٠ تا تلفن میکنم ! دلم براش تنگ میشه .. از وبلاگ های دیگه باخبر شدم که روز زن هم هست... پس روزت مبارک مادر مهربانم... قلب

خوب دیگه برم ... تعطیلات, باران را حسابی تنبل کرده !!!!  فعلا خداحافظ 

                         
 

خوب دیگه تا عکسها را را ادامه مطلب می بینین ، باران هم بره بیرون برای قدم زدن که هوا بس عالی شده ... ! امیدوارم که عکسها را دوست داشته باشین .

 


  در پائین هر عکس توضیح دادم...

 

Image and video hosting by TinyPic

 تورنتو زیر پای باران !!! نیشخند  راستی دم هواپیما را هم که می بینین !  

Image and video hosting by TinyPic

 یکی از خیابان های باصفای سن دیه گو ! دوستم در اینجا زندگی میکنه ! راستش دارم فکر میکنم که منم برم آمریکا ! و اگه زمانی هم برم فکر کنم که در سن دیه گو مستقر بشم. فعلا که فکره  و تصمیم نگرفتم !  

Image and video hosting by TinyPic

 هتل بسیار باصفای     surf and sand  در Laguna Beach  ! اتاق ما در طبقه هفتم قرار داشت و من از اونجا عکس گرفتم .. اقیانوس آرام اون گوشه هست.!

 

Image and video hosting by TinyPic

اینم اتاقمون در هتل surf and sand resort ! پنجره رو به اقیانوس ! و اصلا این هتل تمام اتاقاش به اقیانوسه برای همینه که گرونه ! 

Image and video hosting by TinyPic

 اینم یک مرغ دریایی که روی بالکنمون نشسته بود !  

 

 

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

دو تا عکس از هتل بسیار زیبایی که در وسط جنگل کرایه کرده بودیم در شهر بسیار زیبای  Monterey ( راستی T خونده نمیشه ) و اینم بگم که ساحل  Carmel -by-the-sea  یکی از زیباترین ساحل هاست!  

Image and video hosting by TinyPic

 این یکی از خیابان های معروف شهر سانفرانسیسکوست !! این خیابان به شکل زیگزاگ هست و ما ار بالا به پائین اومدیم !! ماشین ها را در بالا می بینین !  

Image and video hosting by TinyPic

 اینم پل     Golden Gate    که داریم از روش رد میشیم که برسیم خونه دائیم !  راستی هر سال پل     Golden Gate  رنگ زده میشه ! یعنی از اول پل که شروع میشه و به آخر میرسه یکسال طول میکشه ! و وقتی که آخر پل رنگ زده شد دوباره از اول شروع میشه !!   

Image and video hosting by TinyPic

 توی یک رستوران بودیم در شهر  Monterey   ! منظره را ببینین !! عین کارت پستاله مگه نه ؟

 Image and video hosting by TinyPic

 اینم نمایش باله "داستان پری دریایی کوچولو" در سانفرانسیسکو !  اگه می بینین که آبیه منظور اینه که اقیانوسه ! نمیدونم که داستانش را خوندین ! داستان یک پری دریایی که عاشق یک شاهزاده میشه و از جادوگر اقیانوس میخواد که دمش را به شکل پا کنه که بره روی خشکی و با شاهزاده باشه !  خیلی خیلی قشنگ بود !  

Image and video hosting by TinyPic

 یکی از خوشمزه ترین سوپ هایی بود که خوردم !!!  سوپ گوجه قرنگی که روش با کروسان پوشیده شده در شهر کوچک  Younte ville  !  بین سانفرانسیسکو و لس آنجلس !  

Image and video hosting by TinyPic

اینم یک آهن ربای زیبا که از سانفرانسیسکو خریدم ! میدونین که زندان معروف آلکاتراز در سانفرانسیسکو هست و البته دیگه زندان نیست و میتونین با کشتی برین و این زندان را ببینین ! البته فکر کنم حدود ٣۵ یا۴٠ دلار برای بلیت باشه.


کلمات کلیدی:
 
 
 
 
كد تقويم