HST و ...
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ٢٤ خرداد ۱۳۸٩ 

دوشنبه است و روز بیکاری من !! شب کاری خیلی منو خسته میکنه ! smiley faceو ساعت کاری من از 8 شب شروع میشه تا 5 صبح ! بعدش هم که میام خونه بلافاصله خوابم نمیبره و حدود 10 صبح میخوام تا 4 بعدازظهر ! روزا و شبام حسابی قاطی شده !! خیلی ضعیف شدم ولی چه کنم که باید هر سازشون رقصید ! اگه شکایت کنم بعید نیست که کارم را از دست بدم ! خدا کنه که موقتی باشه ! البته دو روزش مثلا جمعه ها تا 12 شب کار میکنم ولی شنبه از 9 صبح تا 5 بعدازظهر ! ولی با اینحال حسابی شب و روزم قاطی شده !

دیروز یکی از دوستام زنگ زد و گفت حساب بانکی ات را چک کن چون دولت قراره به مجردین 100 دلار و به متاهلین با فرزند 1000 دلار بده ! خلاصه که چک کردم و دیدم بله 100 دلار به حسابم ریخته شده و نوشته  Canada Pro  تمام اینا برای آماده کردن مردم برای  HST   است ! بالاخره یک جوری این دولت کانادا باید سر مردم را شیره بماله ! گرچه اعتراضات از ونکوور برای HST شروع شده بود ولی عملا به تصویب رسید !! یک عده میگویند که برای افراد کم درآمد بهتر شده!! حالا من که نمیدونم و HST قراره از اول جولای به اقدام دربیاد و جای  GST  و   PST را بگیره ! به نظرم شرایط روز بروز برای مالیات بدتر میشه !!!! ناراحت

اصلا حرفی برای گفتن ندارم ! روزا تند تند میان و میرن و ! یکی از دوستام دیروز به من زنگ زد و گفت از ایران برگشته ! البته دو سال پیش برای همیشه به ایران رفته بود و هر سال میومد برای کارهای مالیاتی ! با صدایش شوکه شدم و گفتم ببینم مگه تورنتویی ؟؟ گفت آره ... فکر کنم برای همیشه باران جان برگشته ام ! گفتم تو که خیلی به من اصرار میکردی که من هم کارهای برگشتمو بکنم ! پس چی شد؟ خندید و گفت : شاید علت برگشت من برات خنده دار باشه ! گفتم علتش چیه ؟؟ گفت : (البته این دوست من توی کار بیزینسه ) اینترنت که بیشتر اوقات ف ی ل ت ر ه  حتی از ایران نمیتونستم که حساب بانکی ام را چک کنم ! و دلیل دوم هم من عاشق رانندگی با سرعت هستم  که عملا نمیتونم این کار را انجام بدم ! گفتم خوب کانادا هم اگه با سرعت غیر مجاز برونی که جریمه حسابی میشی ! گفت میدونم ولی حداقل همه قانون رانندگی را رعایت میکنند ! خلاصه که علی هم تصمیم گرفت که برگرده ! دو روزی است که برگشته و به نظرم خوشحاله ! گرچه میگفت فرودگاه پیرسون و بخصوص کارمندان گمرک خیلی اذیتش کردند ! ولی خودش میگفت یکی از دلایلش بخاطر این بود که با هواپیمایی ترکیش ایرلاین امده بودتعجبچون بقیه ایرلاین ها را اصلا کاری نداشتند ولی هر کس با ترکیش ایرلاین امده بود چمدان هایش را باز کرده بودند و حسابی وارسی کرده بودند !!!!

من (باران) اصلا چنین موردی توی هیچ سفری نداشتم ! و همیشه مورد احترام ماموران گمرک بودم ! فقط سوالهایی که میپرسیدند اینا بود ! چه مدت خارج ازکانادا بودی و یا چی با خودت آوردی! و اینکه خشکبار چی آوردی ؟ در مورد خشکبار گفتم فقط بسته های کوچک مثل پسته و تخمه ولی به مقدار کم ر و بعد از اون تشکر میکردند و خوشامد میگفتند.

دوستان خوبم این روزا کمی بی حوصله هستم و کامنت نمیگذارم ولی همیشه به شما سر میزنم و پست هایتان را میخونم !  اگر توی حال و هوای خوبی باشم که برای تک تکتان کامنت میگذارم ... دقیقا قیافه من برای نوشتن وبلاگ و یا حتی کامنت گذاشتن اینجوریه !!!      

                                              MSN-Emoticons smiley face

راستی از همین جا می خواستم از یکی از دوستان وبلاگی (نمیتونم اسمش را بیارم)  از این همه اعتمادی که به من داشت تشکر کنم !!! همیشه و همیشه موفق باشی دوست عزیز من !!   

برم بخوابم که دوباره داره چشمام بسته میشه !! مواظب خودتون باشین ... 

                                           

......  میخواستم یک توضیحی در مورد ( HST ( Harmonized Sales Taxes . بدم  و اینکه دو مالیات  (GST (Goods and Services Taxes  و  ( PST (Provincial Sales Taxes  در هم ادغام میشوند و میشه HST !! که متاسفانه بجای ١٣ درصد تکس باید حدود ١۵ درصد تکس بدیم !! حالا چرا مردم ناراضی اند!! مثلا قبلا یک سری چیزهای اصلی مثل شیر، گوشت، آب، تخم مرغ که برای بدن لازمه بهش تکس تعلق نمیگرفت و برای روزنامه ها فقط PSTتعلق میگرفت !! و یا چیزهایی مثل هایدرو (برق)  و یا گازGSTتعلق نمیگرفت!! ولی حالا برای همه اینها باید تکس داد !!! البته کسانی هم هستند که میگویند برای کسانی که درآمد پائین دارند بهتر است تا کسانی که درآمد بالا دارند !!! هر چه درآمد بالا باشه بیشتر تکس ازش کم میشه !!!!  خلاصه که مالیات کمر آدم را می شکنه !!!! البته هر سال یک مقدار پول به واجدین شرایط برمیگرده !! ولی خوب ....  بخاطر همین مسئله   HST و بخاطر اینکه دهن مردم بسته بشه ، در ماه جون و دسامبر و جولای ٢٠١١ صد دلار اگه مجرد باشی به حسابت ریخته میشه و اگه متاهل با فرزند باشی که خوب بیشتر ... من شنیدم هزار دلار .. به حساب من که صد دلار ریخته شد ولی هنوز یعضی از دوستام نگرفتند !! امیدوارم تا حدودی روشن شده باشید !  خلاصه که آخر سال اینجوری میشیم !!!

                                     


کلمات کلیدی:
 
 
 
 
كد تقويم