امروز من ...
ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ روز ٢٩ اردیبهشت ۱۳۸٩ 

..... برای اولین بار امروز به محل کارم زنگ زدم و گفتم زیاد حالم خوب نیست!! راستش دیشب از 8 تا 5 صبح کار میکردم ! و وقتی هم برگشتم خونه که اصلا خوابم نبرد که نبرد!! و تا ساعت 12 ظهر مثل جغد !!! بیدار بودم !!!! یعنی عین این جغده که خواب آلوده و نمیتونه بخوابه !!!!!

                                          
 خلاصه یکی از دوستام زنگ زد و گفت بریم ناهار بیرون ! خلاصه نخوابیده و خستگی درنکرده دوباره شال و کلاه کردم و رفتم و حدودهای 3 بعدازظهررسیدم خونه و دیگه بیهوش شدم و برای همین زنگ زدم و گفتم که زیاد حالم خوب نیست !! و اون هم میدونم از شب کار کردنه !!

میدونین که قانون کار در اینجا اینه که شما تا 44 ساعت میتونین کار کنین و 44 ساعت به بالا   overtime محسوب میشه که به شما 1.5 برابر حقوق تعلق میگیره! و بیشتر کمپانی های هر دو هفته یکبار حقوق را به حساب میریزند و من 103 ساعت در دو هفته اخیر کار کردم !  یعنی 13 ساعت   overtime کار کردم !!!

چیزی به رفتن مونترال نمونده !! یعنی شنبه میرم و دوشنبه شب برمیگردم! هیجان رفتن دارم ! و امیدوارم که سه روز خوبی را در پیش داشته باشم ! فکر کنم حدود 40 نفر باشیم که ده ماشینه هستیم و توی هتل هم اتاق گرفتیم ! مثل اینکه توی خود مونترال هم نیست و یکی از شهرهاست ! من که نمیدونم ولی در هر صورت عکس میگیرم و میگذارم ! 

                                                 

فعلا خداحافظ و به امید دیدار همتون!!!    

 

 پی نوشت : تازگی ها متوجه شدم که اسم "باران" توی بعضی کامنت ها اومده و خیلی ها به اشتباه فکر میکنند که من هستم ! مثل اینکه "باران" در تدارک کارهایش برای آمدن به کاناداست و خیلی از دوستان من را با او اشتباه میگیرند!! بعضی ها هم که میگن تو که ایرانی برای چی نوشتی من ده ساله که کانادا هستم و یا قانون های جدید را از من میپرسند که من هیچگونه اطلاعی ندارم !!

در هر صورت اگر موافق باشید من با اسم "پرواز شاپرک" براتون کامنت میگذارم ! اگه موافقین دستا بالا!!

                                             


کلمات کلیدی:
 
او همیشه با من است !!
ساعت ٢:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱٧ اردیبهشت ۱۳۸٩ 

چند روزی بود که میخواستم پست جدید بنویسم ولی ساعات کاریم جوریست که مجال به کار اضافی نمیده!!!  ناراحت 

خبر خوش اینه که من کار فول تایم پیدا کردم !

 البته همان کار پارت تایم بود که رئیسم با فول تایم شدن من موافقت کرد!!نیشخند

خلاصه که کلی خوشحال هستم که بیمه بیکاری نمیگیرم !! من هر دو هفته یکبار اون هم شنبه ها از طریق اینترنت ساعاتی که کار میکردم را وارد میکردم و بعد انها حساب میکردند که چقدر به من حقوق بیکاری بدهند! ! من که دیگه از  پر کردن فرم بیمه خسته شده بودم !! و خلاصه که از طریق آن لاین بهشون اطلاع دادم که فول تایم شدم !!!

البته من رئیس و همکارانم را خیلی دوست دارم و به نظرم خیلی مهمه اگه کارتو دوست نداشته باشی ولی رئیس و همکارانتو دوست داشته باشی با دوست نداشتن کار یکجورایی کنار میایی! منکه اینجوری هستم !

ساعات کاری من زیاد جالب نیست از ساعت 8 شب شروع میکنم تا 5 صبح و وقتی که میام خونه بلافاصله خوابم نمیبره و نزدیکای 7 یا 8 صبح میخوابم تا بعد ازظهر ... خلاصه کما بیش روزم شبه و شبم روز!!!

بعد از سه ماه هم که بیمه به من تعلق میگیره ! این کمپانی هم مثل قبل امریکایی است ! گرچه همیشه دلم میخواست در کمپانی کانادایی کار کنم ولی انگار قسمتم کار با کمپانی های امریکایی است !!

کمپانی که من کار میکنم که یکی از بزرگترین کمپانی های آمریکای شمالی است که در تمام جای دنیا شعبه داره حتی عراق و افغانستان ولی در ایران شعبه نداره !

یکسال کامل استراحت کردم و واقعا به این استراحت نیاز داشتم !! خیلی خوش خوشک کار کردم و بیشتر  on call بودم!! فاصله محل کارم با خونه حدود 2 دقیقه پیاده است ! و بعضی اوقات دلم برای اتوبوس و مترو تنگ میشه !!!

کارم را دوست دارم و شکایتی ندارم و خدا را شکر میکنم که هیچوقت منو تنهانگذاشته و همیشه دری را به روی من باز کرده است !

                                     

خلاصه که من به دنیای کارکردن برگشتم !!!

راستی دو هفته دیگه هم دارم میرم سه روز مونترال که حدود سی نفر هستیم !!

راستی تا یادم نرفته ممنون دوستای خوبم با پیام های گرمتون که  به من دلگرمی دادین !! همین دعاهای شما بود که بالاخره مستجاب شد و من کار فول تایم پیدا کردم !!

راستی این هم شیرینی کار فول تایمم ! دونات و شیرینی های خوشمزه با چای !!

نوش جان... 

                            

 

 

امروز به مامان زنگ زدم احساس کردم که صدایش خیلی خوب نیست .. گویا برادرم دیشب حالش بد شده و برای اولین بار به مامان گفته که سریع منو ببر بیمارستان !! مامان دستپاچه شده و بلافاصله با برادرم میرن بیمارستان و دکتر بخش به مامان میگه باورکردنی نیست عجب دعای خیری پشت سرتون بوده چون ده دقیقه اگر دیر میرسیدید تنها پسرتون دچار سکته مغزی میشد....تعجب فشار خونش به بالای ٢۵ رسیده بود... برادر من هنوز خیلی جوونه !

حالم اصلا خوب نیست...   Trailershut.com
بیا هنوز خوشحال نشده این خبر بد به من رسید ..

 


کلمات کلیدی:
 
بهار و آلرژی
ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز ٧ اردیبهشت ۱۳۸٩ 

سلام ...

اول از همه میخوام از دوستان گلم که از طریق کامنت و یا ایمیل جویای حالم شدند خیلی خیلی تشکر کنم ! خلاصه که خیلی خیلی دوستتون دارم !

                                                   

حالم بهتره ولی آلرژی همچنان با منه !! روزی بیش از 100 تا عطسه میکنم که دیگه سر درد میگیرم ! گرچه از بچگی آلرژی به فصل بهار را داشتم ولی امسال خیلی شدیدتر از سالهای قبل بود. درست مثل این پنگوئنه هستم فقط تفاوتم اینه که بجای پتو ، همش دستمال دستمه ... عین این پنگوئنه هم عطسه میکنم ! خدا کنه که هر چه زودتر تابستان یباد که من از دست آلرژی بهار راحت بشم !!

                                 

خبر بخصوصی نیست و همچنان کار پارت تایم را میرم البته ساعات فول تایم را میگیرم و حقوق بیکاری را هم آن لاین پر میکنم ! همچنان منتظرم که کار فول تایم پیدا کنم !

راستی دندانپزشکی هم رفتم که باید 1300 دلار پرداخت کنم !!  به این میگن   miscellaneous expenses ! فعلا که همینجور داره برای باران میباره ! قبلا که کار فول تایم داشتم بیمه دندان داشتم ولی حالا نه !گریه


ساعات کاری من از ساعت 8 شب تا 5 صبحه و وقتی که میام خونه میخوابم 

Trailershut.com   تا .... خدا میدونه که کی بیدار بشم !!! الان هم توی خواب و بیداری دارم این پست را میگذارم ! 

هوا عالی شده و شکوفه ها درآمدند   و سعی میکنم که عکس بگیرم وتوی وبلاگم بگذارم ! متاسفانه امسال هم باید به دولت پول بدم که 700 دلاره !!!! پول که ندارم و باید از  Line of Credit بدم که حداقل بهره اش از کردیت کارت خیلی کمتره ! دیروز یکی از دوستانم از امریکا زنگ زد و کلی درد و دل کرد ! به نظرم از زندگیش اصلا راضی نیست ! این دوستم هنوز دو سال نشده که ازدواج کرده و از تورنتو به کالیفرنیا نقل مکان کرده ولی مثل اینکه اصلا نمیتونه به آمریکا عادت کنه !! خوب معلومه دختر پرشوری که یک میلیون دوست داشته و همش اینور و اونور بوده براش سخته که در شهر بسیار کوچک و بسیار آرامی زندگی کنه ! دوستی نداشته باشه ... و خیلی چیزهای دیگه ! خلاصه که کلی با من حرف زد و همش میگفت کاش جای تو بودم .... آخرش من که نفهمیدم تجرد بهتره یا تاهل ؟؟؟؟ تعجبنیشخند

دیشب جاتون خالی با دوستام رفتیم یک رستوران کره ای - ژاپنی که جالبیش این بود که هر میزی برای خودش گریل داشت و غذا را خام میاوردند که مثلا بیف ، ماهی و یا چیکن بود و سبزیجات هم خام  و شما خودتون می پختین و دو نوع سس هم داشت که  BBQ sauce و    Soya sauce ! برای من جالب بود !

بد هم نیست اونایی که میخوان به دوستان حقیقی مبدل بشوند قرارمون را توی این رستوران بگذاریم که هم فال است و هم تماشا ...

چند وقت پیش در روزنامه خوندم که وزیر مهاجرت به تمام آفیسرها دستور داده که کسانی که از کانادا به کشورها میروند و ازدواج میکنند و همسرشون را به کانادا میاورند اگر مشکوک به این ازدواج هستید اختیار تام دارید که ویزا را صادر نکنید..  مثل اینکه بخاطر پول خیلی ها دست به ازدواج مصلحتی میزنند و بعد از سه سال زندگی درخواست جدایی میکنند!!  و شاید یکی از علل پروسه طولانی شدن مدیکال ها و یا ویزا  هم این امر باشد ! چون خیلی ها از طریق ازدواج ویزای مهاجرت میگیرند و ربطی به کنسول نداره و ربط به همان آفیسر مهاجرت داره !!!  

 


کلمات کلیدی:
 
 
 
 
كد تقويم